Antibakteriální polep stolů, klik, pultů atp.

Vítejte na stránkách společnosti K+L spol. s.r.o. se sídlem v Brně, která se zaměřuje na digitální tisk, ofsetový tisk i sítotisk. Realizujeme veškeré zakázky při využití velkoformátového i malonákladového tisku.

phone734 446 895(od 8.00 do 16.00)

envelopeinfo@KplusL.cz

Antibakteriální transparentní ochranná fólie SafeTouch je 80-mikronová samolepící antimikrobní čirá laminační fólie určená na povrchy, na kterých je důležité minimalizovat šíření bakterií. Fólie obsahuje vysoce výkonné antimikrobní činidlo pyrithion zinečnatý, který zabraňuje šíření mikroorganizmů, jako jsou bakterie, houby a paraziti na površích.

Tato příměs účinkuje tak, že vytváří pro mikroby nepříznivé životní podmínky, a nakonec je zabíjí. Fólie poskytuje více než 99,99% účinnou ochranu proti spoustě běžných mikrobů, se zaručenou ochranou do 3 let.

Aktivní antimikrobní činidlo je obsaženo přímo ve folii, tedy není to jen povlak na povrchu fólie. To zajišťuje, že ochranné vlastnosti SafeTouch zůstanou zachovány i při pravidelném abrazivním čištění. Důkladné nezávislé testy ukazují, že SafeTouch je plně odolná vůči častému čištění rozpouštědly jako je 70% ethanol, 0,1% IPA a 5% benzalkonium chlorid.

Kromě toho je fólie snadno odstranitelná bez zanechání zbytků lepidla, čímž je možné povrch, na který se nanáší, jednoduše vrátit do původního stavu. Fólie je dostupná v lesklé a matné úpravě, a umožňuje kombinovat výkon s estetickými požadavky.

Základní použití je aplikace na všechny typy povrchů, kde dochází k lidskému kontaktu. Stoly, recepce, skříňky, dotekové displaye, dveře, kliky cokoliv Vás jen napadne.

 

SafeTouch Otázky & odpovědi

 • Co je to SafeTouch?

  SafeTouch je čirý antimikrobní laminát, určený pro prostředí, ve kterých je důležité minimalizovat šíření bakterií na površích.

 • Co dělá / jak funguje SafeTouch?

  Používá se jako laminát na rovných površích a poskytuje více než 99.99% účinné ochrany proti spoustě běžných bakterií, hub a parazitů.

 • Jak funguje SafeTouch?

  Fólie obsahuje vysoce účinné antimikrobní činidlo pyrithion zinečnatý, který účinkuje tak, že vytváří pro mikroby nepříznivé životní podmínky a nakonec je zabíjí.

 • Ničí SafeTouch při kontaktu mikroby?

  Ne, ale zastavuje jejich další šíření. Vytváří pro mikroby nepříznivé životní podmínky a nakonec je do 24 hodin zabíjí.

 • Proti kterým mikrobům je SafeTouch účinný?

  SafeTouch poskytuje více než 99,99% účinnou ochranu proti celé škále různých běžných bakterií, hub a parazitů, včetně Escherichia coli (E. coli), Staphylococcus aureus (zlatý stafylokok), zlatý stafylokok odolný vůči methicilinu (MRSA), Salmonella, Listeria , Klebsiella pneumoniae (K. pneumoniae), Enterococcus faecalis (E. faecalis), Pseudomonas aeruginosa a Legionella pneumophila.

 • Dokáže SafeTouch ochránit před novým koronavirem (COVID-19)?

  Ne, samotný produkt nemůže chránit před novým koronavirus. Je však zcela odolný vůči častému čištění pomocí rozpouštědel používaných pro boj proti viru COVID-19, jako je 70,0% ethanol, 0,1% IPA a 5,0% benzalkoniumchlorid, a tím je užitečný v prostředích, kde jsou velmi důležité tyto úrovně hygieny.

 • Zůstane SafeTouch účinný i po dlouhodobém čištění?

  Ano. Aktivní antimikrobní činidlo je obsaženo přímo ve fólií, tedy není to jen povlak na povrchu fólie. To zajišťuje, že ochranné vlastnosti zůstanou zachovány i při pravidelném abrazivním čištění.

 • Jak dlouho je výkon zaručen?

  SafeTouch poskytuje zaručenou ochranu po dobu 3 let i při častém čištění se silnými chemikáliemi a abrazivy.

 • Pro které aplikace je SafeTouch určen?

  Produkt je určen pro interiérové ​​ploché aplikace, jako jsou značení a dekorace, pulty, stoly a dveře, příčky a panely.

 • Pro jaké prostředí je určen?

  Je ideální pro prostředí, které vyžadují vysokou úroveň hygieny, například v maloobchodě, veřejné dopravě, v oblastech zdravotnictví, školství, vzdělávacích zařízeních, ubytování, stravování, na místech volnočasových aktivit a při společenských akcích.

 • Jaké jsou výhody tohoto materiálu?

  Křišťálově čirá fólie zachovává původní vzhled povrchu, který je jí pokryt.

 • Jaké jsou výhody solventního lepidla?

  Solventní lepidlo vytváří prostředí nevhodné pro růst a množení mikrobů, zejména kolem spojů a okrajů fólie, ve srovnání s lepidlem na bázi vody (které naopak vytváří ideální prostředí pro množení mikrobů). Solventní lepidlo má navíc výhodu v tom, že poskytuje optimální výkon ve vlhkém a mokrém prostředí.

 • Jak jednoduché je použití SafeTouch?

  PVC materiál je velmi flexibilní a tloušťka 80 mikronů dělá ze SafeTouch robustní fólií, se kterou se snadno manipuluje.

 • Jak se materiál liší od jiných antimikrobních materiálů na trhu?
  - SafeTouch poskytuje maximální úroveň antimikrobní ochrany, zaručenou po dobu 3 let, díky aktivní složce pyrithionu zinečnatého.
  - Volba materiálu a lepidla je optimalizovaná pro snadné použití v různých prostředích.
  - Díky konkurenční ceně a účinnému antimikrobnímu řešení je tento materiál vhodným řešením pro širokou škálu použití.
 • Může být SafeTouch použit jako laminát na potištěné povrchy?

  Ano, ale v tomto případě doporučujeme potištěné medium před laminací produktem SafeTouch nechat vysušit alespoň po dobu nejméně 48 hodin, aby nedošlo ke snížení nebo poškození ochranných vlastností fólie.

 • Jak byl SafeTouch testován?

  SafeTouch byl nezávisle testován společností 3A Laboratori (akreditovanou UNI CEI EN ISO / IEC 17025, a certifikovanou UNI EN ISO 9001).

 • Má SafeTouch certifikát normy ISO 22196?
  SafeTouch splňuje a překračuje specifikace ISO 22196 a má až 99,99% účinnost proti širšímu spektru mikrobů, než na které se vztahuje tato norma. Samostatné vzorky SafeTouch byly zcela ponořeny do vody na 1 minutu do 3 různých roztoků:
  - 70.0% ethanol
  - 0.1% IPA
  - 5.0% benzalkoniumchlorid

  Tyto 3 roztoky by mohly být považovány za efektivní možnosti pro čištění v prostředí, ve kterém by mohl být potenciálně přítomen koronavirus
  V každém případě, po 1 minutovém ponoření, byl SafeTouch vybrán ze 3 roztoků a následně vyčištěn a vysušen.
  Antimikrobní vlastnosti produktu SafeTouch se pak předhodnotily.
  Toto se opakovalo pro 50 cyklů ponoření / čištění / sušení / přehodnocení.
  Po 50 cyklech se v každém roztoku potvrdilo, že antimikrobní vlastnosti SafeTouch nebyly ovlivněny.
  To potvrzuje, že SafeTouch má silné antimikrobní vlastnosti, které odolávají vysokovýkonným čisticím prostředkům, používaným v prostředích, v nichž by mohl být koronavirus potenciálně přítomen.
  Neznamená to, že by se SafeTouch mohl považovat za antivirový produkt, který by sám o sobě poskytoval ochranu před koronavirem.

 


 

 

 

Proč my?

Více než 27 let zkušeností v oboru

Více než 27 let zkušeností v oboru

Jsme s vámi od grafického návrhu až po montáž

Jsme s vámi od grafického návrhu až po montáž

Precizní zpracování a profesionální přístup

Precizní zpracování a profesionální přístup

Máte zájem o naše služby? Napište nám


Odesláním dotazu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle zákona.